حمایت از فروشندگان

نحوه حمايت از فروشندگان در بفروش دات نت

 
 
از آنجايي که بفروش دات نت وجه کالا را قبل از ارسال آن از خريداران دريافت مي نمايد، فروشندگان با اطمينان کامل و آرامش خاطر مي توانند کالا را ارسال نمايند.
 
طرح شکايت از سوي خريداران تنها در صورتي قابل قبول است که کالاي خريداري شده توسط آنها با آنچه که در سايت توسط فروشنده ثبت شده، مغايرت داشته باشد. خريدار براي اثبات ادعاي خود و همچنين برگشت کالا به فروشنده بايد دليل و مدرک قانع کننده ارايه دهد.
 
بفروش دات نت تنها از خريداران در مقابل فروشندگان متخلف حمايت مي نمايد. فروشندگاني که قوانين را رعايت مي نمايند، مشکلي نخواهند داشت و از آنان در مقابل خريداران مشکل پسند حمايت مي گردد.
 
خريداران مشکل پسند که در اکثر خريدهايشان مشکل ايجاد مي نمايند توسط سيستم هاي هوشمند بفروش دات نت شناسايي شده و پس از تذکر، از فعاليت آنها در سايت جلوگيري مي شود.
 
بفروش دات نت براي فروش بيشتر کالاهاي فروشندگان از ابزارهاي قدرتمند بازاريابي و تبليغات گسترده در سراسر کشور استفاده مي نمايد.
 
پيگيري ارسال کالا و دريافت فيدبک از خريداران در کمترين زمان ممکن و تسويه حساب با فروشندگان در کمتر از 48 ساعت پس از درخواست آنها صورت مي پذيرد.
 
جهت رفع مشکلات فروشندگان، سيستم پشتيباني هدايت شده اعضا و سيستم دريافت انتقادات و پيشنهادات به صورت 24 ساعته و همينطور پشتيباني تلفني از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به راحتي در دسترس مي باشد.
 
امکان اصلاح فيدبک هاي ناراضي خريداران، پس از بررسي کارشناسان بفروش دات نت و جلب رضايت خريدار، وجود دارد.
 
دارنده نماد اعتماد الکترونيک، از مرکز توسعه تجارت الکترونيکي وزارت صنعت، معدن و تجارت
 
عضو شوراي عالي انفورماتيک
 
ثبت شده در ستاد ساماندهي سايت هاي اينترنتي وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
 
توصيه بفروش دات نت اين است که براي فروش بيشتر و بهتر و همچنين جلوگيري از مشکلات و سوءاستفاده هاي احتمالي؛ راهنماي سايت را دقيق مطالعه و مطابق آن رفتار نماييد. در صورت مشاهده موارد مشکوک حتما موضوع را به بفروش دات نت گزارش دهيد.