پرسش های متداول


  پرسش هاي متداول در مورد ثبت نام و عضويت

  شما از اطلاعات شخصي من به چه صورت استفاده مي نماييد؟ آيا اين اطلاعات را در اختيار سايرين قرار مي‌دهيد؟
اطلاعات شخصي شما فقط در اختيار بفروش دات نت بوده و براي ساير کاربران قابل مشاهده نمي باشد. فقط پس از خريد نشاني و نام شما در اختيار طرف مقابل قرار مي گيرد تا بتواند کالا را ارسال نمايد. در ساير قسمت هاي سايت تنها نام کاربري شما براي کاربران ديگر قابل مشاهده مي باشد. جهت مشاهده اين مبحث به صورت کامل مي توانيد به توافق نامه کاربري که در هنگام ثبت نام تاييد نموده ايد مراجعه نماييد. لينک آن در تمام صفحات سايت موجود است.

  بعداز ثبت نام ايميل فعال سازي را دريافت نکردم چه اقدامي مي‌بايست انجام دهم؟
در صورتيکه مراحل ثبت نام را به صورت کامل انجام داده ايد، و پوشه اسپم يا هرزنامه را نيز چک نموديد و ايميل فعال سازي را دريافت ننموده ايد با پشتيباني آنلاين تماس بگيريد. لينک پشتيباني در سمت راست صفحه نخست و اکثر صفحات قرار دارد. در صورتي که پشتيباني، آنلاين نمي باشد مي توانيد از طريق فرم تماس با ما مشکل خود را عنوان نماييد.

  من شرکت دارم آيا مي‌توانم به اسم شرکت و يا فروشگاه خودم در بفروش دات نت حساب باز کنم؟
خير، کليه اعضاء مي بايست به صورت حقيقي ثبت نام نمايند. پس از ثبت نام مي توانيد به صورت رايگان با نام تجاري و يا شرکت خود براي خود فروشگاه ايجاد نماييد و آدرس اختصاصي فروشگاه خود را براي تبليغ در اختيار سايرين قرار دهيد.

  در مراحل ثبت نام گير کرده است و مرحله بعدي نمايش داده نمي شود.
بيشتر اشکالات مربوط به ثبت نام مربوط به اختلالات اينترنت شما است. مراحل زير را به ترتيب تا برطرف شدن مشکل انجام دهيد: 1- صفحه ثبت نام را با کليد F5 مجدد بارگذاري نماييد. 2- از مرورگر ديگري استفاده نماييد. به عنوان مثال بجاي IE از مرورگر Firefox يا Google Chrome استفاده نماييد.

  آيا مي ‌توانم چند حساب کاربري در بفروش دات نت داشته باشم؟
تا زماني که در بفروش دات نت تخلفي نکرده ايد مي توانيد چند حساب داشته باشيد. بياد داشته باشيد درصورت تخلف تمام حسابهاي شما مسدود ميگردند.

  کامپيوتر من کيبورد فارسي ندارد چطور مي‌ توانم از سايت بفروش دات نت استفاده کنم؟
کيبورد فارسي در کنار فيلدهايي در سايت که نياز به تايپ فارسي دارد، موجود ميباشد.

  نام کاربري يا رمز عبور را فراموش کردم چطور مي‌توانم آن ها را بازيابي کنم؟
در صورت فراموشي رمز عبور، در صفحه ورود به حساب کاربري خود، بر روي لينک "نام کاربري يا رمز عبور را فراموش کرده ام" کليک نماييد. رمز عبور جديد شما به آدرس ايميلي که در هنگام ثبت نام وارد نموده ايد، ارسال خواهد شد. در صورتيکه به هر دليلي به ايميل خود دسترسي نداشتيد ، مي توانيد با سايت تماس بگيريد و يا از طريق پشتيباني آنلاين مشکل خود را مطرح کنيد تا رمز عبور به شما اعلام گردد.

  پرسش هاي متداول در مورد فروش کالا در بفروش دات نت
  در صورتي که نفر اول از خريد کالا منصرف شد‌ه باشد آيا امکان خريد کالا براي نفر دوم در مزايده وجود دارد؟
بله، پس از پايان مهلت پرداخت نفر اول و عدم پرداخت توسط ايشان، بعد از 48 ساعت فروشنده اين امکان را دارد تا کالا را به يکي از شرکت کنندگان مزايده به بالاترين رقم پيشنهادي شان بفروش برساند.

  فرق بفروش دات نت با ساير فروشگاه‌هاي اينترنتي در چيست؟
برخلاف ساير فروشگاه ها کالاهاي موجود بر روي سايت متعلق به خود اعضا مي باشد و سايت فقط به عنوان واسطه عمل مينمايد و خود کالايي براي فروش ندارد.

  چطور مي‌توانم کالاهايم را در بفروش دات نت بفروشم؟
کافيست از کالاي خود عکس گرفته و سپس با کليک بر روي لينک فروش در بالاي صفحات سايت، وارد صفحه فروش کالا شده و طبق راهنمايي هاي موجود در فرم آنرا تکميل نماييد. پس از تکميل و ثبت اين فرم، کالاي شما جهت فروش در سايت نمايش داده خواهد شد.

  در قسمت فروش در صفحه جزئيات کالا هزينه پست را چطور بدست آورم؟
در بالاي همان قسمت پست، چند شماره تلفن و نام شرکت هاي پستي مورد تاييد بفروش دات نت درج شده است. از طريق تماس با آن شماره ها و اعلام وزن حدودي کالا مي توانيد هزينه پست کالاي خود را بدست آوريد.

  از سايت بفروش دات نت ايميل و اس ‌ام‌ اس دريافت کرده ام که کالاي من فروش رفته است. مرحله بعدي چيست؟
بايد کالاي خود را در اولين فرصت از طريق يکي از روشهاي پستي مندرح در سايت براي خريدار ارسال نموده و شماره بارنامه مرسوله خود را در سايت وارد نماييد. جهت مشاهده کالاي فروش رفته به صفحه بفروش دات نت من، فعاليت هاي من، فروش هاي من، قسمت پرداخت شده مراجعه نماييد.

  هزينه ارسال کالا به عهده خريدار است يا فروشنده؟
هزينه ارسال کالا به عهده خريدار است. فروشنده مبلغ هزينه ارسال کالا را در صفحه فروش وارد کرده و اين مبلغ همراه وجه کالا از خريدار اخذ مي گردد. بدين ترتيب خريدار در زمان تحويل کالا نبايد مبلغي به پست بدهد زيرا در هنگام خريد کالا مبلغ پست را هم پرداخت نموده است.

  کالاي من در بفروش دات نت به فروش رسيده است. چگونه آن را براي خريدار ارسال کنم؟ روش هاي ارسال مورد تاييد چيست؟
در صورتي که به اداره پست دسترسي داريد و ميتوانيد کالا را به آنجا حمل کنيد از پست پيشتاز استفاده کنيد.
پست سفارشي بدليل زمان زياد ارسال توصيه نميشود. در صورتي که امکان حمل کالا را نداريد و ميخواهيد کالا را از شما تحويل بگيرند با پست تيپاکس و يا تي پي جي تماس بگيريد تا کالا را از محل شما تحويل بگيرند. بياد داشته باشيد امکان ارسال کالا هاي شکستني با پست پيشتاز وجود ندارد.
شماره تماس پست تيپاکس: 021-8457
شماره تماس پست تي پي جي: 021-88944440

  کالا را براي خريدار ارسال کردم ولي هنوز کالا را تاييد نکرده است. چه کار کنم؟
در صورتي که 2 يا 3 روز از زمان ارسال گذشت و خبري از تاييد کالا نشد، ابتدا مراحل زير را انجام دهيد:
1- چک کردن کد رهگيري در سايت شرکت پست و يا گرفتن تاييد تلفني از شرکت تيپاکس جهت مشخص شدن اينکه کالا تحويل خريدار شده است و يا نه.
2- از طريق ارسال پيام داخلي به خريدار درخواست نماييد تا کالا را تاييد نمايد.
در صورتي که خريدار جواب پيام شما را نداد با پشتيباني سايت تماس بگيريد تا جهت گرفتن تاييد تلفني براي کالاي شما اقدام نمايند.

  وجه کالاها فروخته شده را چطور از بفروش دات نت دريافت کنم؟
با مراجعه به صفحه بفروش دات نت من، حساب بفروش دات نت من، بر روي لينک درخواست ارسال وجه کليک نماييد تا درخواست شما به سايت ارسال گردد.

  کالاي من فروش رفته است ولي زمان ارسال کالا تمام شده است. تکليف چيست؟
در صفحه ارسال کالا زمان باقي مانده شما براي ارسال کالا درج شده است و اين زمان بر اساس روزهاي تعطيل محاسبه مي گردد. در صورتي که در اين زمان شماره بارنامه را وارد ننماييد، وجه خريدار به ايشان مسترد خواهد شد. در صورتي که به هر دليل نتوانستيد کالا را در زمان تعيين شده ارسال نماييد حتما با بفروش دات نت تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهيد.

  به دلايل منطقي امکان ارسال کالا در زمان تعيين شده برايم وجود ندارد. آيا با هماهنگي بفروش دات نت اين زمان افزايش مي يابد؟
بله در صورتي که قادر به ارسال کالا طي مهلت مقرر نيستيد حتما با شرکت هماهنگ کنيد تا در صورت امکان و جلب رضايت خريدار کالا را ديرتر ارسال نماييد. لازم به ذکر است که اين مورد تنها زماني امکان پذير مي باشد که رضايت خريدار جهت ارسال ديرتر فراهم شده باشد.

  کالايي را که در سايت براي فروش گذاشته بودم، خارج از سايت فروختم.آيا مي بايست کالا را از سايت هم حذف کنم؟
بله شما بايد اقدام به حذف کالاي خود نماييد، در صورتي که کالا خارج از سايت فروش برود و شما کالا را ارسال ننماييد امکان فروش کالا را در سايت از دست ميدهيد و ديگر نمي توانيد به عنوان فروشنده در بفروش دات نت فعاليت کنيد.

  در صفحه فروش کالا، گزينه هزينه ارسال به شهر خودم با هزينه ارسال به کل کشور چه فرقي دارد؟
در صورتي که شهر خريدار با شهر شما يکي باشد، سيستم قيمت ارسال به شهر خودم را محاسبه ميکند و به او نمايش مي دهد و در صورتي که شهر خريدار با شهر شما يکي نباشد، سيستم قيمت ارسال به کل کشور را محاسبه مي نمايد.

  کالايي براي فروش ثبت کردم از سايت حذف شده دليلش چيست؟
کالاهاي ثبت شده بدلايل زير از سايت حذف ميشوند:
کالاهايي که فروش آنها طبق قوانين جمهوري اسلامي ايران غيرمجاز باشد. (مشاهده ليست کالاهاي غير مجاز)
درج اطلاعات تماس يا هر نوع لينک و يا اطلاعاتي که روند فروش کالا را از سايت خارج کند.
کالاهاي بدون تصوير و يا با تصاوير غيرمجاز از سايت حذف ميشوند.
در صورتي که کالاي خود را هم به صورت مزايده و هم بصورت فروش عادي در سايت ثبت نماييد، حذف مي شود.
درج مطالب خلاف شرع و عرف در صفحه کالا.

  آيا ميشود در بفروش دات نت سرويس و يا خدمات هم ارائه کرد؟
در بفروش دات نت فقط امکان ارائه کالا وجود دارد. اين کالاها بايستي در زمان ثبت، موجود بوده و نياز به آماده سازي و يا توليد نداشته باشند. ارائه سرويس و يا خدمات در بفروش دات نت در حال حاضر مقدور نمي باشد.

  کالايي که مي‌خواهم بفروشم در ليست گروه بندي کالاهاي بفروش دات نت نيست، چطور مي‌توانم نام کالا را به سايت اضافه کنم؟
از طريق تکميل فرم تماس با ما که لينک آن در صفحه اول سايت مي باشد نام گروهي را که در ليست گروه هاي ثبت شده موجود نيست براي ما ارسال نماييد تا نسبت به اضافه نمودن آن اقدام نماييم.

  مزاياي ثبت فروشگاه در بفروش دات نت نسبت به فروش تکي کالا چيست؟
در فروش معمولي حداکثر زماني که شما مي توانيد کالا را بر روي سايت بگذاريد 90 روز بوده ولي در فروشگاه تا يک سال اين زمان براي شما وجود دارد.
فروشگاه فروش عادي
حداکثر زمان ثبت کالا براي فروش 360 روز 90 روز
URL اختصاصي براي فروشگاه (آدرس مستقيم) دارد ندارد
امکان قرار دادن تخفيف دارد ندارد

  کالايي را فروخته ام.آدرس خريدار را چطور مي‌توانم دريافت کنم؟
به قسمت بفروش دات نت من رفته و از قسمت فروش هاي من زير منوي پرداخت شده را انتخاب کنيد. در مقابل کالا کليد ارسال را بزنيد تا صفحه ارسال که در آن آدرس خريدار و زمان باقيمانده ارسال درج شده نمايش داده شود.

  چرا نمي‌توانم کالاهايم را هم بصورت مزايده و هم فروش عادي ثبت نمايم؟
شما هر کالا را تنها مي توانيد يکبار در سايت ثبت نماييد. ثبت بيش از يک بار کالا در سايت تخلف محسوب شده و باعث مي شود تا سيستم به صورت اتوماتيک تمام کالاهاي مشابه شما را حذف نمايد. ثبت بيش از يکبار کالا باعث به اشتباه افتادن خريداران مي گردد.

  نفر اول مزايده وجه کالا را پرداخت نکرده است. چطور مي‌تونم کالا را به ساير شرکت کنندگان بفروشم؟
به صفحه فروش کالا رفته و در آنجا بر روي لينک مشاهده جدول پيشنهادات کليک کرده و در آن صفحه ميتوانيد به ساير پيشنهاد دهندگان به بالاترين رقمي که پيشنهاد داده اند درخواست ارسال نماييد. لازم به ذکر است که اين امکان 48 ساعت بعد از پايان مزايده وجود دارد. اگر تا 48 ساعت نفر اول مبلغ را پرداخت نکند شما مي توانيد به نفرات بعدي پيشنهاد خريد بدهيد.

  شماره حسابم جهت دريافت وجه کالا را در کدام قسمت سايت مي بايست وارد کنم؟
وارد قسمت بفروش دات نت من شويد و در قسمت حساب بفروش دات نت من ثبت يا ويرايش مشخصات بانکي را انتخاب نماييد.
لازم به ذکر است که پرداخت به کاربران فقط ار طريق شماره شبا امکان پذير مي باشد.
براي دريافت شماره 24 رقمي شباي حساب خود، به وب سايت بانکي که در آن حساب داريد مراجعه نماييد و با ورود شماره حساب، شماره شباي خود را بدست آوريد.

  کالا را فروخته ام. چطور وجه کالا را دريافت کنم؟
پس از اينکه خريدار کالاي ارسالي شما را دريافت نمود بايستي آن را تاييد نمايد تا شما بتوانيد وجه خود را از بفروش دات نت دريافت کنيد. در صورتي که بيش از 48 ساعت از زمان ارسال گذشته است و اطمينان داريد کالا به دست خريدار رسيده است مي توانيد به او پيغام داخلي دهيد تا کالاي خريداري شده را تاييد نمايد. در صورتي که موفق نشديد با بفروش دات نت تماس بگيريد تا براي تاييد تلفني کالا اقدام شود.

  کالا را فروخته ام و خريدار هم تا?ييد کرده است. به چه صورت وجه کالا به من پرداخت ميشود؟
پس از تاييد خريدار وارد قسمت بفروش دات نت من شويد و بر روي حساب من کليک نماييد. در صورتي که خريدار کالا را تاييد کرده باشد دکمه درخواست وجه را مشاهده خواهيد کرد. بر روي اين دکمه کليک نماييد تا نسبت به واريز وجه به حساب شما اقدام شود.

  سقف رقم فروش کالا در بفروش دات نت چقدر ميباشد؟
در حال حاضر سقف فروش هر کالا در بفروش دات نت ده ميليون تومان ميباشد.

  کالا را ارسال کرده ام اما بعد از چند روز ايميلي برايم آمده که خريدار شکايت کرده و از کالا راضي نيست. تکليف چيست؟
درصورتي که خريدار راضي نبود ميبايست شکايت خود را در سايت مطرح نمايد و به شما اطلاع داده ميشود تا نسبت به حل مشکل و توضيح جهت رفع ابهامات اقدام نماييد. براي اين کار وارد بفروش دات نت من شويد و بر روي قسمت حل اختلاف کليک کنيد تا شکايت اين کاربر را مشاهده نماييد.

  چرا امکان تعويض کالا در بفروش دات نت وجود ندارد؟
به دليل مشکلاتي که ممکن است بعد از تعويض کالا به وجود آيد اين امکان در حال حاضر در بفروش دات نت وجود ندارد.
اگر هر يک از کالاهاي معاوضه شده شکايتي مبني بر مشکل کالاي دريافتي کند قابل پيگيري نيست و عملا معامله فسخ مي گردد.

  آيا مي توانم مزايده خود را زودتر از زمان مقرر به پايان برسانم و شخصي که بالاترين پيشنهاد را داده برنده اعلام شود؟
در حال حاضر امکان بستن مزايدات پيش از پايان يافتن زمان آن، تا اطلاع ثانوي براي فروشندگان غيرفعال است.

  چرا فروشگاه من در ليست فروشگاه ها نمايش داده نمي شود؟
در صورتي که موجودي کالاي شما در فروشگاه صفر باشد فروشگاه شما در ليست فروشگاه هاي بفروش دات نت نمايش داده نمي شود.

  چه کار کنم تا خريداري که امتياز پايين دارد، نتواند در مزايدات من شرکت کند؟
با استفاده از ليست سياه در بخش حساب بفروش دات نت من فروشندگان مي توانند فروش کالاي خود را براي خريداران خاصي غير قابل دسترس کنند. اين معيار مي تواند بر اساس سابقه خريد آنها در سايت بفروش دات نت باشد. در اين بخش شما با ثبت شماره شناسه کاربراني که نمي خواهيد از آنها پيشنهادي داشته باشيد، قادر خواهيد بود آنها را به ليست سياه خود منتقل نموده و هيچ پيشنهادي دريافت نکنيد. همينطور مي توانيد تعيين نماييد که کاربراني که در مزايدات شما شرکت مي کنند حداقل داراي امتياز (فيدبک) مورد نظر شما باشند. پس کاربراني که داراي امتياز پايين تر باشند نمي توانند در مزايدات شما شرکت نمايند.

ليست سياه

  پرسش هاي متداول در مورد خريد در بفروش دات نت
  در مورد کالا سوال دارم چطوري مي‌توانم با فروشنده کالا تماس بگيرم؟
در پايين صفحه هر کالا قسمت سوال از فروشنده وجود دارد که مي توانيد سوالات خود را در مورد کالا مطرح نماييد. در صورتي که سوال شما در مورد کالا نيست مي توانيد به فروشنده پيغام داخلي ارسال نماييد. براي ارسال پيام داخلي کافيست بر روي نام فروشنده کليک کرده و در صفحه اي که باز مي شود بر روي ارسال پيام کليک نماييد.

  چرا پيام من بعد از ارسال بر روي سايت نمايش داده نمي شود؟
پيام هاي شما پس از ارسال توسط مديريت تاييد شده و براي فروشنده ارسال مي گردد. زماني که فروشنده پيام يا سوال شما را پاسخ دهد، سوال و جواب بر روي سايت نمايش داده مي شوند. لازم به ذکر است که پيام هايي که شامل اطلاعات تماس يا لينک وب سايت هاي شخصي باشد به صورت اتوماتيک حذف شده و براي فروشنده ارسال نمي گردد.

  وجه کالا را پرداخت کردم ولي‌ پس از بازگشت به سايت بفروش دات نت پيام خطا در عمليات بانکي گرفتم؟
در موارد بسيار خاص به خاطر مشکلات شبکه بانکي و اينترنت، اين مشکل ايجاد مي گردد که جاي نگراني نبوده و حداکثر پس از 24 ساعت وجه کسر شده به حساب شما برگشت داده مي شود. در صورتي که پس از 24 ساعت مشکل برطرف نشد، با پشتيباني بفروش دات نت تماس گرفته تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

  چرا سوالي که از فروشنده پرسيدم و جوابش برايم ايميل شده در سايت نمايش داده نمي شود؟
فروشنده اين اختيار را دارد تا سوالاتي که به فروش او کمک نمي کنند را در صفحه کالا نمايش ندهد. بدين ترتيب جواب سوال فقط براي سوال کننده ارسال مي شود و سوال و جواب در صفحه کالا نمايش داده نمي شود.

  چطور مي‌توانم کارنامه خريد و فروش کاربري را مشاهده کنم؟
با کليک برروي نام هر فروشنده مي توانيد کارنامه خريد و فروش وي را مشاهده نماييد. فروشندگاني که کارنامه خوبي دارند قابليت اعتماد بالاتري خواهند داشت.

  خريد کرده ام اما هنوز کالا به دست من نرسيده است؟ الان چه کاري انجام دهم؟
پرداخت شما نزد بفروش دات نت محفوظ ميماند و در صورتي که پس از 48 ساعت کاري کالا توسط فروشنده ارسال نگردد خريد شما لغو شده و کل وجه واريزي به حساب شما برگشت داده مي شود. از آنجايي که تمام پرداخت هاي بفروش دات نت توسط سيستم پايا مي باشد جهت واريز وجه به حساب شما لازم است تا شماره شباي بانکي خود را در بفروش دات نت من وارد نماييد تا برگشت وجه به حساب شما امکان پذير باشد.

  کالا را دريافت کردم اما با کالايي که در سايت ثبت شده بود مغايرت دارد، چه اقدامي مي بايست انجام دهم؟
شما پس از دريافت کالا 24 ساعت مهلت داريد تا کالا را تست کنيد. درصورتي که کالاي دريافت شده با آنچه فروشنده در سايت اعلام کرده بود مطابقت نداشت به صفحه بفروش دات نت من رفته و در قسمت حل اختلاف شماره کالا را وارد نماييد.سپس دلايل خود را عنوان کرده و در صورتي که نياز به ارسال تصوير مي باشد، آن ها از قسمت مربوطه ضميمه شکايت خود کنيد. بعد از شکايت شما به فروشنده اطلاع داده مي شود تا به سايت مراجعه نموده و به شکايت شما رسيدگي کند. وقتي شما شکايت خود را ثبت مي کنيد تا زمان حل شدن اين شکايت وجه پرداختي شما نزد بفروش دات نت محفوظ بوده و به حساب فروشنده واريز نمي گردد.

  آيا ميشود کالا را قبل از خريد به صورت حضوري مشاهده کرد؟
خريد از بفروش دات نت به شما 24 ساعت مهلت تست ميدهد و در صورتي که کالا با سفارش مطابقت نداشت ميتوانيد کالا را پس بفرستيد. بنابر اين نيازي به مشاهده کالا قبل از خريد نمي باشد.

  چطور مي‌توانم کالاي خريداري شده را تاييد کنم؟
به قسمت بفروش دات نت من رفته و قسمت پرداختي را از زير منوي خريدهاي من انتخاب کنيد. در جدول باز شده که پرداخت هاي شما را نشان ميدهد در مقابل کالاي خريداري شده دکمه تاييد را بزنيد.
توجه داشته باشيد نظر مثبت و يا قابل قبول به معناي رضايت شما از دريافت کالا بوده و وجه کالا را براي فروشنده آزاد مي نمايد. در صورتي که پس از دريافت کالا متوجه شديد کالاي دريافتي با آنچه در سايت عرضه شده مطابقت نداشت در اسرع وقت شکايت خود را ثبت نماييد.
در صورتي که 10 روز از زمان ارسال کالا گذشته باشد و شکايتي دريافت نشده باشد وجه کالا براي فروشنده آزاد ميشود.

  چرا قيمت بعضي از کالاها بالاست و سايت برروي قيمت کالاها نظارتي ندارد؟
بفروش دات نت يک بازار داد و ستد آنلاين ميباشد که در آن خريداران کالاها را با هم مقايسه کرده و بهترين قيمت را خريداري ميکنند.
طبيعتا در چنين بازاري کالاهاي گران خريداري نمي شود و فروشندگاني که قيمت کالا هايشان را بالاتر از حد ثبت نموده اند نميتوانند با سايرين رقابت کنند و کالاهايشان به فروش نمي رسد. توجه داشته باشيد که بعضي از فروشندگان از قيمت بازار بي خبر هستند. شما ميتوانيد از طريق ارسال پيام، آن ها را از قيمت بازار مطلع نماييد.

  چطور مي‌توانم به کاربر ديگري‌ پيغام بدم؟
در قسمت پيامها در صفحه بفروش دات نت من گزينه فرستادن پيام را انتخاب نماييد و نام کاربر مورد نظر در آن قسمت وارد و پيام خود را ارسال نماييد.

  شماره کالاها را چطور پيدا کنم؟
شماره کالا در بالاي سمت چپ صفحه فروش کالا به رنگ نارنجي قابل مشاهده ميباشد. با وارد کردن اين شماره در قسمت جستجوي بالاي سايت ميتوانيد خيلي سريع به صفحه کالا دسترسي داشته باشيد.

  فروشنده از ارسال کالاي من به دليل نوسان قيمت منصرف شده است. چطور مي‌توانم وجه کالا را پس بگيرم؟
درصورتي که 48 ساعت کاري از زمان پرداخت شما گذشت و شما ايميل يا اس ام اس مبني بر ارسال کالا توسط فروشنده دريافت نگرديد با شرکت تماس گرفته تا نسبت برگشت وجه به شما اقدام گردد.

  آيا امکان دارد به جاي پرداخت آنلاين از روش پرداخت به کارت از طريق خودپرداز اقدام کنم؟
در صورتي که امکان پرداخت آنلاين را نداريد با شرکت تماس بگيريد تا شماره کارت جهت پرداخت از طريق خودپرداز در اختيار شما قرار گيرد.

  فروشنده از من درخواست کرده است تا مبلغ کالا را مستقيم به حساب خودش واريز کنم.
در صورتي که فروشنده اي در صفحه کالا و يا پيام داخلي از شما خواست تا مبلغ را به حساب خودش واريز نماييد، اين کار را انجام ندهيد. خريد از بفروش دات نت اين امکان را به شما مي دهد تا با اطمينان کالا را دريافت نماييد و در صورت مغايرت با کالاي ذکر شده بتوانيد مبلغ پرداختي خود را پس بگيريد. در صورتي که مستقيما مبلغ کالا را به حساب فروشنده واريز نماييد بفروش دات نت هيچ ضمانتي در خريد شما نخواهد داشت و امکان بازگرداندن مبلغ شما از فروشنده در صورتي که کالا را ارسال ننمايد وجود نخواهد داشت.

  پرسش هاي متداول در مورد عدم اعتماد به خريد و فروش اينترنتي
  چرا خريد از بفروش دات نت مطمئن است؟ چرا بايد به خريد از سايت شما اعتماد کنم؟
1- تنها در صورتي مبلغ پرداختي‌تان،‌ به حساب فروشنده واريز مي‌شود كه كالاي مورد نظر خود را دريافت و تاييد كرده باشيد.
2- وجه پرداختي‌ شما از هرگونه سوء استفاده‌هاي احتمالي در امان خواهد ماند. زيرا تنها پس از اينکه سفارش خود را به‌طور رضايت‌بخش تحويل گرفته باشيد، مبلغ پرداختي‌تان به حساب فروشنده واريز مي گردد.
3- هنگامي که از خريد خود راضي نيستيد با ارائه دلايل منطقي، مي توانيد مبلغ پرداختي خود را پس بگيريد.
4- چنانچه سفارش شما در موعد مقرر به مقصد نرسيده باشد تمام مبلغ پرداختي، مسترد ميگردد.

  چرا بفروش دات نت شماره تماس فروشندگان را در اختيار ما نمي گذارد تا بتوانيم با فروشنده قبل از خريد صحبت کنيم؟
انجام معامله در محدوده کنترل شده بفروش دات نت اين امکان را به خريداران مي هد تا با اطمينان مبلغ خود را به حساب بفروش دات نت واريز نمايند و در صورتي که کالا برايشان ارسال نشد و يا کالاي ارسال شده دچار نقص بود بتوانند مبلغ خود را از بفروش دات نت دريافت نمايند.
مزيت اين روش ضمانت خريد شما مي باشد. در صورتي که تمام مکاتبات و صحبت هاي شما در قسمت هاي تعيين شده باشد، بعد از خريد امکان بررسي اظهارات فروشنده مقدور مي باشد.
به اين 2 مثال ساده توجه کنيد.
1- فروشنده در تماس تلفني با خريدار اعلام مي کند که گوشي سالم بوده و هيچ ايرادي ندارد و به همراه کابل و شارژر تحويل داده مي شود. اما خريدار بعد از دريافت کالا متوجه مي شود که کالا ايراد دارد و کابل در جعبه کالا موجود نيست. به دليل اينکه اظهارات تلفني فروشنده در جايي ثبت نشده است امکان اثبات شکايت خريدار مقدور نمي باشد زيرا صحبت ها خارج از سايت در جايي ثبت نشده تا قابل پيگيري باشد.
2- فروشنده در تماس تلفني به خريدار اعلام مي کند تا معامله را حضوري انجام دهيم. خريدار چند ساعت بعد از دريافت کالا متوجه مي شود که کالا ايراد دارد و با مشخصات درج شده در سايت مغايرت دارد. در اين حالت امکان برگشت پول به خريدار و يا کم کردن مبلغ وجود نداشته و خريدار نمي تواند در بفروش دات نت شکايتي ثبت نمايد.