پرسش های متداول

جهت دريافت کالا پس از خريد و همچنين دريافت وجه کالا پس از فروش استفاده از نام مستعار باعث بروز مشکل در سيستم بانکي و همچنين سيستم پستي مي شود. بنابراين هنگام ثبت نام، نام و نام خانوادگي خود را با پيشوند و پسوند و به صورت کامل در سيستم وارد نماييد. در صورتي که قبلا ثبت نام با نام مستعار انجام داده ايد پس از وارد شدن با نام کاربری خود در صفحه اول سايت روی گزینه "داشبورد من" کلیک کرده و سپس بر روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و از قسمت "ویرایش اطلاعات پروفایل " نسبت به تصحيح نام و نام خانوادگي اقدام نماييد.
اطلاعات شخصي شما فقط در اختيار بفروش دات نت بوده و براي ساير کاربران قابل مشاهده نمي باشد. فقط پس از خريد نشاني و نام شما در اختيار طرف مقابل قرار مي گيرد تا بتواند کالا را ارسال نمايد. در ساير قسمت هاي سايت تنها نام کاربري شما براي کاربران ديگر قابل مشاهده مي باشد.
در صورتيکه مراحل ثبت نام را به صورت کامل انجام داده ايد، و پوشه اسپم يا هرزنامه را نيز چک نموديد و ايميل فعال سازي را دريافت ننموده ايد با پشتيباني آنلاين تماس بگيريد. لينک پشتيباني در سمت چپ صفحه نخست و اکثر صفحات قرار دارد. در صورتي که پشتيباني، آنلاين نمي باشد مي توانيد از طريق فرم تماس با ما مشکل خود را عنوان نماييد.
بله، کليه اعضاء میتوانند به اسم شرکت یا فروشگاهشان در بفروش دات نت حساب کاربری باز کنند.برای اینکار کافیست فقط در فرم ثبت نام در قسمت "نام فروشگاه" اسم فروشگاهتان را ثبت نمایید.
بيشتر اشکالات مربوط به ثبت نام مربوط به اختلالات اينترنت شما است. مراحل زير را به ترتيب تا برطرف شدن مشکل انجام دهيد: 1- صفحه ثبت نام را با کليد F5 مجدد بارگذاري نماييد. 2- از مرورگر ديگري استفاده نماييد. به عنوان مثال بجاي IE از مرورگر Firefox يا Google Chrome استفاده نماييد.
زماني که در بفروش دات نت تخلفي نکرده ايد مي توانيد چند حساب داشته باشيد. بياد داشته باشيد درصورت تخلف تمام حسابهاي شما مسدود ميگردند.
در صورت فراموشي رمز عبور، در صفحه ورود به حساب کاربري خود، بر روي لينک "نام کاربري يا رمز عبور را فراموش کرده ام" کليک نماييد. رمز عبور جديد شما به آدرس ايميل و شماره تلفن همراهی که در هنگام ثبت نام وارد نموده ايد، ارسال خواهد شد.
بله، در صورتی که خریدار از سفارش خود منصرف شده باشد تا قبل از ارسال فروشنده میتواند سفارش خود را لغو کند.
برخلاف ساير فروشگاه ها کالاهاي موجود بر روي سايت متعلق به خود اعضا مي باشد و سايت فقط به عنوان رابط عمل مينمايد و خود کالايي براي فروش ندارد.
کافيست از کالاي خود عکس گرفته و در سایت ثبت نام کرده و با کليک بر روي داشبورد من، وارد محیط کاربری شده و سپس طبق راهنمايي هاي موجود در فرم آنرا تکميل نماييد. پس از تکميل و ثبت اين فرم، کالاي شما جهت فروش در سايت نمايش داده خواهد شد.
شما میتوانید با وارد کردن مشخصات کالا و وزن آن در سایت post.ir هزینه های مرسوله ها را نسبت به وزن آنان به دست آورید و در قسمت "ثبت هزینه های ارسال" نسبت به وزن آنان ثبت کنید.
بايد کالاي خود را در اولين فرصت براي خريدار ارسال نموده و شماره بارنامه مرسوله خود را در سايت وارد نماييد. جهت مشاهده کالاي فروش رفته در صفحه داشبورد من به قسمت فروش های من مراجعه نماييد.
هزينه ارسال کالا به عهده خريدار است. فروشنده مبلغ هزينه ارسال کالا را در صفحه ثبت هزینه های ارسال وارد کرده و اين مبلغ همراه وجه کالا از خريدار اخذ مي گردد. بدين ترتيب خريدار در زمان تحويل کالا نبايد مبلغي به پست بدهد زيرا در هنگام خريد کالا مبلغ پست را هم پرداخت نموده است.
در صورتي که به اداره پست دسترسي داريد و ميتوانيد کالا را به آنجا حمل کنيد و توسط پست ارسال نمایید. در صورتي که امکان حمل کالا را نداريد و ميخواهيد کالا را از شما تحويل بگيرند با پست تيپاکس و يا تي پي جي تماس بگيريد تا کالا را از محل شما تحويل بگيرند. شماره تماس پست تيپاکس: 021-8457 شماره تماس پست تي پي جي: 021-88944440
در صورتي که 5 روز از زمان ارسال گذشت و خبري از تاييد کالا نشد، ابتدا مراحل زير را انجام دهيد: 1- چک کردن کد رهگيري در سايت شرکت پست و يا گرفتن تاييد تلفني از شرکت تيپاکس جهت مشخص شدن اينکه کالا تحويل خريدار شده است و يا نه. در صورتی که تاییدیه دریافت را از پست و یا تیپاکس دریافت کردید، با پشتيباني سايت تماس بگيريد تا جهت گرفتن تاييد تلفني براي کالاي شما اقدام نمايند.
در قسمت "داشبورد من" در منوی بالای صفحه گزینه "مالی" را انتخاب نموده و ابتدا در قسمت حساب های بانکی، مشخصات حساب بانکی خود را وارد نمایید(فقط یک بار نیاز به تعریف است). سپس در همان منو به قسمت "درخواست برداشت وجه " رفته و مبلغ مورد نظر را جهت برداشت وارد نموده و ثبت فرمایید.پس از ثبت درخواست مبلغ درخواستی حداکثر تا دو روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.
در صفحه "فروش های من" زمان باقي مانده شما براي ارسال کالا درج شده است . در صورتي که در اين زمان شماره بارنامه را وارد ننماييد، دیگر قادر به وارد کردن مشخصات ارسال نیستید و باید درخواست تمدید زمان ارسال در همان صفحه بفرستید. در صورتی که "درخواست تمدید زمان ارسال" توسط مدیر سایت تایید شود این امکان وجود دارد تا شما مجدد مشخصات مرسوله را ثبت کنید.در صورتی که کالا را در زمان تعيين شده ارسال نماييد حتما با بفروش دات نت تماس گرفته و مراتب را اطلاع دهيد.
بله در صورتي که قادر به ارسال کالا طي مهلت مقرر نيستيد حتما با شرکت هماهنگ کنيد تا در صورت امکان و جلب رضايت خريدار کالا را ديرتر ارسال نماييد. لازم به ذکر است که اين مورد تنها زماني امکان پذير مي باشد که رضايت خريدار جهت ارسال ديرتر فراهم شده باشد.
بله شما بايد اقدام به حذف کالاي خود نماييد، در صورتي که کالا خارج از سايت فروش برود و شما کالا را ارسال ننماييد، طبق قوانین بفروش شما شامل جریمه خواهید شد.
در صورتي که شهر خريدار با شهر شما يکي باشد، سيستم قيمت ارسال به شهر خودم را محاسبه ميکند و به خریدار نمايش مي دهد و در صورتي که شهر خريدار با شهر شما يکي نباشد، سيستم قيمت ارسال به کل کشور را محاسبه مي نمايد.
کالاهاي ثبت شده بدلايل زير از سايت حذف ميشوند: کالاهايي که فروش آنها طبق قوانين جمهوري اسلامي ايران غيرمجاز باشد. درج اطلاعات تماس يا هر نوع لينک و يا اطلاعاتي که روند فروش کالا را از سايت خارج کند. کالاهاي بدون تصوير و يا با تصاوير غيرمجاز از سايت حذف ميشوند. درج مطالب خلاف شرع و عرف در صفحه کالا.
در بفروش دات نت فقط امکان ارائه کالا وجود دارد. اين کالاها بايستي در زمان ثبت، موجود بوده و نياز به آماده سازي و يا توليد نداشته باشند. ارائه سرويس و يا خدمات در بفروش دات نت در حال حاضر مقدور نمي باشد.
از طريق ارسال ایمیل به Support@befroush.net و یا تماس با بخش مشتریان بفروش که شماره تماس در صفحه اول سايت مي باشد نام گروهي را که در ليست گروه هاي ثبت شده موجود نيست براي ما ارسال نماييد تا نسبت به اضافه نمودن آن اقدام نماييم.
در قسمت داشبورد من و از قسمت فروش هاي من در ستون عملیات گزینه مشاهده جزییات را انتخاب کنيد. در آنجا آدرس خريدار و زمان باقيمانده ارسال درج شده نمايش داده شود.
وارد قسمت داشبورد من شويد و در قسمت مالی گزینه حساب های بانکی را بزنید. از این قسمت شما میتوانید حساب بانکي خود را ثبت و یا ویرایش نمایید.. لازم به ذکر است که پرداخت به کاربران فقط ار طريق شماره شبا امکان پذير مي باشد. براي دريافت شماره 24 رقمي شباي حساب خود، به وب سايت بانکي که در آن حساب داريد مراجعه نماييد و با ورود شماره حساب، شماره شباي خود را بدست آوريد.
پس از اينکه خريدار کالاي ارسالي شما را دريافت نمود بايستي آن را تاييد نمايد تا شما بتوانيد وجه خود را از بفروش دات نت دريافت کنيد. در صورتي که بيش از 5 روز کاری از زمان ارسال گذشته است و اطمينان داريد کالا به دست خريدار رسيده است مي توانيد با بفروش دات نت تماس بگيريد تا براي تاييد تلفني کالا اقدام شود.
پس از تاييد خريدار در قسمت داشبورد من شده و در منوی مالی بر روي درخواست برداشت وجه کليک نماييد. در آن صفحه موجودی حساب شما در سایت بفروش نمایش داده میشود.مقدار مبلغی که قصد برداشت دارید را وارد نموده و گزینه ثبت را کلیک کنید.
درصورتي که خريدار راضي نبود ميبايست شکايت خود را در سايت مطرح نمايد و به شما اطلاع داده ميشود تا نسبت به حل مشکل و توضيح جهت رفع ابهامات اقدام نماييد.
به دليل مشکلاتي که ممکن است بعد از تعويض کالا به وجود آيد اين امکان در حال حاضر در بفروش دات نت وجود ندارد. اگر هر يک از کالاهاي معاوضه شده شکايتي مبني بر مشکل کالاي دريافتي کند قابل پيگيري نيست و عملا معامله فسخ مي گردد.
شما میتوانید سوالات خود را در مورد کالا ها به ایمیل support@itshams.ir با ذکر نوع کالا ارسال نمایید.
در موارد بسيار خاص به خاطر مشکلات شبکه بانکي و اينترنت، اين مشکل ايجاد مي گردد که جاي نگراني نبوده و حداکثر پس از 24 ساعت وجه کسر شده به حساب شما برگشت داده مي شود. در صورتي که پس از 24 ساعت مشکل برطرف نشد، با پشتيباني بفروش دات نت تماس گرفته تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.
پرداخت شما نزد بفروش دات نت محفوظ ميماند و در صورتي که پس از 5 روز کاري کالا توسط فروشنده ارسال نگردد خريد شما لغو شده و کل وجه واريزي به حساب شما برگشت داده مي شود. از آنجايي که تمام پرداخت هاي بفروش دات نت توسط سيستم پايا مي باشد جهت واريز وجه به حساب شما لازم است تا شماره شباي بانکي خود را در بفروش دات نت وارد نماييد تا برگشت وجه به حساب شما امکان پذير باشد.
شما پس از دريافت کالا 24 ساعت مهلت داريد تا کالا را تست کنيد. درصورتي که کالاي دريافت شده با آنچه فروشنده در سايت اعلام کرده بود مطابقت نداشت به بخش داشبورد من رفته و در قسمت "خرید های من" گزینه ثبت شکایت را بزنید.سپس دلايل خود را عنوان کرده و در صورتي که نياز به ارسال تصوير مي باشد، آن ها از قسمت مربوطه ضميمه شکايت خود کنيد. بعد از شکايت شما به فروشنده اطلاع داده مي شود. وقتي شما شکايت خود را ثبت مي کنيد تا زمان حل شدن اين شکايت وجه پرداختي شما نزد بفروش دات نت محفوظ بوده و به حساب فروشنده واريز نمي گردد.
خريد از بفروش دات نت به شما 24 ساعت مهلت تست ميدهد و در صورتي که کالا با سفارش مطابقت نداشت ميتوانيد کالا را پس بفرستيد. بنابر اين نيازي به مشاهده کالا قبل از خريد نمي باشد.
به قسمت "داشبورد من" رفته و قسمت "خرید های من" را کلیک کنید. در صفحه باز شده که خرید هاي شما را نشان ميدهد در مقابل کالاي خريداري شده دکمه تاييد را بزنيد. توجه داشته باشيد نظر مثبت و يا قابل قبول به معناي رضايت شما از دريافت کالا بوده و وجه کالا را براي فروشنده آزاد مي نمايد. در صورتي که پس از دريافت کالا متوجه شديد کالاي دريافتي با آنچه در سايت عرضه شده مطابقت نداشت در اسرع وقت شکايت خود را ثبت نماييد. در صورتي که 5 روز از زمان ارسال کالا گذشته باشد و شکايتي دريافت نشده باشد وجه کالا براي فروشنده آزاد ميشود.
بفروش دات نت يک بازار داد و ستد آنلاين ميباشد که در آن خريداران کالاها را با هم مقايسه کرده و بهترين قيمت را خريداري ميکنند. طبيعتا در چنين بازاري کالاهاي گران خريداري نمي شود و فروشندگاني که قيمت کالا هايشان را بالاتر از حد ثبت نموده اند نميتوانند با سايرين رقابت کنند و کالاهايشان به فروش نمي رسد. توجه داشته باشيد که بعضي از فروشندگان از قيمت بازار بي خبر هستند و علت درج قیمت بالا نیز به این دلیل است.
درصورتي که 5 روز کاری از زمان پرداخت شما گذشت و شما ايميل يا اس ام اس مبني بر ارسال کالا توسط فروشنده دريافت نگرديد با شرکت تماس گرفته تا نسبت برگشت وجه به شما اقدام گردد.
در صورتي که امکان پرداخت آنلاين را نداريد با شرکت تماس بگيريد تا شماره کارت جهت پرداخت از طريق خودپرداز در اختيار شما قرار گيرد.
1- تنها در صورتي مبلغ پرداختي‌تان،‌ به حساب فروشنده واريز مي‌شود كه كالاي مورد نظر خود را دريافت و تاييد كرده باشيد. 2- وجه پرداختي‌ شما از هرگونه سوء استفاده‌هاي احتمالي در امان خواهد ماند. زيرا تنها پس از اينکه سفارش خود را به‌طور رضايت‌بخش تحويل گرفته باشيد، مبلغ پرداختي‌تان به حساب فروشنده واريز مي گردد. 3- هنگامي که از خريد خود راضي نيستيد با ارائه دلايل منطقي، مي توانيد مبلغ پرداختي خود را پس بگيريد. 4- چنانچه سفارش شما در موعد مقرر به مقصد نرسيده باشد تمام مبلغ پرداختي، مسترد ميگردد.
انجام معامله در محدوده کنترل شده بفروش دات نت اين امکان را به خريداران مي هد تا با اطمينان مبلغ خود را به حساب بفروش دات نت واريز نمايند و در صورتي که کالا برايشان ارسال نشد و يا کالاي ارسال شده دچار نقص بود بتوانند مبلغ خود را از بفروش دات نت دريافت نمايند. مزيت اين روش ضمانت خريد شما مي باشد. به اين 2 مثال ساده توجه کنيد. 1- فروشنده در تماس تلفني با خريدار اعلام مي کند که گوشي سالم بوده و هيچ ايرادي ندارد و به همراه کابل و شارژر تحويل داده مي شود. اما خريدار بعد از دريافت کالا متوجه مي شود که کالا ايراد دارد و کابل در جعبه کالا موجود نيست. به دليل اينکه اظهارات تلفني فروشنده در جايي ثبت نشده است امکان اثبات شکايت خريدار مقدور نمي باشد زيرا صحبت ها خارج از سايت در جايي ثبت نشده تا قابل پيگيري باشد. 2- فروشنده در تماس تلفني به خريدار اعلام مي کند تا معامله را حضوري انجام دهيم. خريدار چند ساعت بعد از دريافت کالا متوجه مي شود که کالا ايراد دارد و با مشخصات درج شده در سايت مغايرت دارد. در اين حالت امکان برگشت پول به خريدار و يا کم کردن مبلغ وجود نداشته و خريدار نمي تواند در بفروش دات نت شکايتي ثبت نمايد.