کتاب انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل

این کتاب شرحی از درون اردوگاه کار اجباری است و رویدادهایی را بیان می‌کند که سبب شد تا او به دنبال معنا و هدفی برای زندگی بگردد.
تحویل تخمینی:  تقریباً 3 الی 4 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
100% رضایت مشتری
  • 80٪
  • 20٪
کارنامه معاملات کاربر

کتابستان نوین

تهران
  • 14 تعداد محصول
  • 62 تعداد فروش
  • 62 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

ویکتور فرانکل، نویسنده و روان‌شناسی است که معنادرمانی را پایه‌گذاری کرده است. او کتاب انسان در جستجوی معنا را بر اساس تجربیاتی که در دوران اسارتش در اردوگاه‌های کار اجباری گذارنده است، و همچنین تجربیاتی که در طول دوران کارش به عنوان روان‌شناس به دست آورده است، نوشته است.

فرانکل در طول دوران زندگی‌اش، مدتی را در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو گذراند. در همین دوران بود که پدر، مادر، برادر و همسرش را از دست داد. او و خواهرش تنها کسانی بودند که توانستند از این مهلکه نجات پیدا کنند. در اردوگاه‌های کار اجباری، تجربیاتی وحشتناک، مانند گرسنگی، سرما، بی‌رحمی، خشونت، مرگ و از دست دادن نزدیکان و عزیزان را پشت سر گذاشت اما با وجود تمام این‌ها در تلاش بود تا معنایی برای زندگی و هدفی برای آن پیدا کند چرا که زندگی را شریف و ارزشمند می‌دانست. 

این اثر، نتیجه تلاش‌های او برای یافتن معنایی برای زندگی است و دو بخش دارد. بخش اول، شرحی است بر همان دوران اسارت و اتفاقاتی که او پشت سر گذاشته است. تجربیاتی تلخ که شاید حتی باورپذیر نباشند اما انسان‌های بسیاری این تجربیات را پشت سر گذرانده‌اند. بخش دوم کتاب تجربه‌ او است از سال‌های کارش به عنوان روان‌پزشک.

ویکتور فرانکل معتقد بود که برای هر انسان وظیفه یا رسالتی وجود دارد. رسالتی که طوری او را برانگیزد که دلش بخواهد تمام زندگی‌اش را صرف آن کند. او اگزیستانسیالیست بود و واژه هستی نژندی را در مورد اختلال عاطفی ابداع کرد. فرانکل معتقد بود اختلال عاطفی، حاصل عدم توانایی او در یافتن معنایی برای زندگی است. 

انسان در جستجوی معنا که بر اساس همین تجربیات نوشته شده است، سیر مشخصی را در پیش می‌گیرد. با شنیدن و پیشتر رفتن در داستان به اهمیتی پی می‌بریم که این هدف در زندگی هر فردی دارد.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.