شربت مفرح ابریشمی فراطب حاوی طلا و نقره 200میل
موارد مصرف در طب سنتی: جهت تقویت اعضا رئیسه و ارواح آن و رفع خفقان بارد و اقسام مالیخولیا نافع است.

.

مواد تشکیل دهنده :ابریشم، گل گاو زبان، بادرنجبویه، عنبر اشهب، ورق طلا، ورق نقره، مروارید و مصطکی

 

مکانیسم اثر:

بادرنجبویه: دارای خاصیت آرام بهشی و ضد اسپاسم می باشد. مقوی قوای فکری و دستگاه عصبی بوده و هوش، حواس و حافظه را تقویت می نماید. این گیاه به دلیل دارا بودن فلاونوئید، دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد که بر تقویت قلب، مغز و کبد تاثیر بسزایی دارد.

 

گل گاو زبان: (نام علمی: Echium Amoenum) گل گاوزبان مقوی روح و اعضاء رئیسه بدن بوده و حواس پنجگانه آدمی را تقویت می کند. شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می کند. اخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج و عوارض آن را از بین می برد. جهت سرسام (مننژیت)، برسام ( ورم حجاب حاجز)، مالیخولیا، تنگی نفس، جنون و رفع حواس پرتی مفید می باشد. نشاط آور بوده، رنگ رخسار را باز و نیکو می کند. سینه را نرم کرده، تنگی نفس و درد گلو را شفاء می دهد. دلهره و وحشت را از بین برده، غم و غصه را کم می کند. برای کسانی که با خود حرف می زنند سودمند می باشد. جهت درمان جوش های چرکی، دهان اطفال، برفک، سستی بیخ دندان و رفع حرارت دهان نافع است. جهت درمان امراض سوداوی، وسواس و خفقان مفید است. به دلیل داشتن مقدار زیادی کلسیم و آهن و مواد مغذی مثل پتاسیم، روی، ویتامین B، ویتامین C، و بتاکاروتن برای خانم هایی که دچار کمبود این مواد ضروری هستند مفید می باشد. این گیاه برای سرماخوردگی و در بعضی مواقع سرفه های خشک در فصل سرما جوشانده ای قدرتمند و مرهمی قوی است و باعث کاهش تب می شود.

عنبر اشهب: (نام علمی: Ambra Grisea) به عنوان حافظ ارواح و نیروهای حیوانی و نفسانی و طبیعی بوده و برای سرد مزاجان بسیار شادی بخش برای حواس پنج گانه ظاهری و باطنی مقوی است. اشتها آور و محرک باه و تقویت کننده اعتدال بدن است. باز کننده گرفتگی های مجاری و پادزهر قوی سموم و مقوی فعل و انفعالات داروها و ترکیب های مختلف است. امراض سرد را عموماً و ناراحتی های امراض سرد دماغی و قلبی را خصوصاً معالج است. با خاصیت خود دافع امراض گرم قلب و دماغ بوده و حرارت غریزی را بالا برده و برای سالخوردگان لازم و موثر است. در امراض شبیه فلج و لقوه و رعشه و کزاز و سستی عضلانی و سردردهای سرد و شقیقه و جنون و آبریزش های مزمن و دردهای گوش مفید است. برطرف کننده بادهای مفاصل، امراض بینی، سینه، سرفه مزمن،‌ آسم، زخم شش، ضعف قلب، خفقان، غش، ضعف معده، کبد، استسقاء و یرقان می باشد. دردهای معده، طحال کلیه و مثانه را رفع نموده و دهان را خوشبو می کند.

ورق طلا: (نام علمی: Gold) شادی آور، رقیق کننده طبع، تقویت کننده قلب و مغز و حرارت غریزی و تمرکز حواس بوده و قدرت تصمیم گیری را در انسان سریع می گرداند. جهت بیماری های قلب، مغز، کبد، معده، سودای صفراوی، طحال، کلیه ها، مثانه، بیماری های جنسی و امراض صفراوی و سوداوی مانند خفقان، وسواس، توحش، هم و غم، افسردگی، سرگیجه، جنون، سرع، اسهال خونی و التهاب مفاصل مفید است. بدن را پرانرژی و فربه می سازد.

ورق نقره: (نامم علمی: Silver) برای تپش قلب و بدبویی دهان و رفع رطوبت های لزج و عفونت بلغم و مالیخولیا، دیوانگی وسواس، سرفه،‌استسقاء طحال، سنگ مثانه، و کلیه ها سودمند است. تحلیل برنده ی ورم ها بوده و برای رفع بواسیر مفید است. نقره در داروهای چشم جهت بیاض و تقویت چشم سودمند است.

مصطکی: (نام علمی: Pistacia Lentiscus) محلل و مقوی است، تقویت کننده قلب و دماغ می باشد. در مورد سل ریه باعث اخراج اخلاط می گردد. اختلال حواس که همراه با عصبانیت باشد را درمان می کند. لثه را سالم و محکم می کند و بر آن گوشت می آورد. دهان را خوشبو کرده و درد دندان را تسکین می دهد. موجب تقویت معده می شود. برای تقویت هوش و حافظه بسیار موثر است. برای آرام کردن سرفه های سرد، قطع خونریزی از سینه، ‌تقویت کبد،‌ کلیه،‌ معده، روده ها و قطع اسهال مفید است. غده (برآمدگی) داخل گوش را باز می کند و سنگینی گوش و کری که در اثر غده (برآمدگی) گوش باشد، برطرف می کند. بوییدن دائم آن وسواس را به مرور برطرف می سازد.

ابریشم: (نام علمی: Silk) اعصاب را به تحریک، غدد (برآمدگی و انسداد) را به تحلیل و عضلات را به تسکین در می آورد. با اثرات شیمیایی خود رطوبت و حرارت خون را افزایش می دهد. محرک مغز و اعصاب است. سوزش کبد، کلیه و روده ها را رفع می کند. مفرح قلب، مخرج صفرا و ادرار است. ارواح را تقویت می کند. ضعف مغز و اعصاب را درمان می کند. کبد و کلیه ها را تمیز می کند. سوزش سینه و امحا را رفع کرده و دل پیچه و سرفه را درمان می کند. سوزش بر اثر ریزش آب بینی را از بین می برد. حرارت قلب را رفع می کند. انبساط و سرور در قلب وجود آورده، ‌بیقراری روح را تسکین می دهد. بلغم را لطیف می سازد.

 

شرایط منع مصرف

مصرف این محصول در دوران بارداری، شیردهی و کودکان زیر پنج سال ممنوع می باشد.

در صورت بروز حساسیت در زمان استفاده از این فرآورده، مصرف آن را قطع نمایید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : [email protected]

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید