کتاب گوژ پشت نتردام اثر ویکتور هوگو
گوژ پشت نتردام رمانی است به قلم ویکتور هوگو، نویسنده فرانسوی که در 1831 انتشار یافت. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است که در سبک رمانتیک نگاشته شده است. قطع:رقعی,جلد:شومیز

هوگو که از حس دراماتیک مسلمی برخوردار است و رئالیسمی حیرت‌انگیز به این حس نیرو می‌دهد در این رمان پاره‌ای از گیراترین و حیرت‌بارترین صفحه‌هایی را که در عمر خود نگاشته، به ارمغان آورده‌است. برای آنکه به این نکته اعتقاد پیدا کنیم، باید یک بار دیگر شرح سقوط کلود فرولو را از برج های نتردام بخوانیم تا به هنر نویسنده اش پی ببریم.

رمان گوژپشت نتردام به محض انتشار از استقبال شدیدی برخوردار شد چرا که این رمان تمام آنچه را که مردم از یک رمان خوب انتظار داشتند را برآورده می کرد.

در این رمان شخصیت پردازی ها به گونه ایست که کاملا برای خواننده قابل لمس است و درست است که برخی منتقدان شخصیت های این رمان را غلو آمیز می دانند ولی هنر ویکتور هوگو در این است که همین شخصیت ها را برای مخاطبش باور پذیر می کند.

شاید اگر لحن داستان هم کمی سبکتر بود، مثل ” بینوایان”، زیبایی و جذابیت این داستان چند برابر می شد ولی با وجود تمام کمی ها و کاستی ها رمان گوژپشت نتردام جزو زیباترین و جذاب ترین رمان های کلاسیک به حساب می آید.

 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : [email protected]

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید