کتاب ایگو (نَفس) دشمن است اثر رایان هالیدی

کتاب ایگو دشمن من است نوشتۀ رایان هالیدی، به شما نشان می‌دهند که حتی موفق‌ترین آدم‌ها چگونه پیاپی میان ایگو و تواضع مردد می‌مانند و این تردید چه معضلاتی برایشان به بار می‌آورد.
تحویل تخمینی:  تقریباً 4 الی 7 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
95% رضایت مشتری
  • 87٪
کارنامه معاملات کاربر

کتابسرای لاله زار

قم
  • 0 تعداد محصول
  • 72 تعداد فروش
  • 70 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

رایان هالیدی (Ryan Holiday)، باطرح مثال‌هایی از ادبیات، فلسفه و تاریخ، تعمقی عملی در ماهیت و خطرات ایگو ارائه می‌دهد و نشان می‌دهد چگونه می‌توان در بلند پروازی‌ها متواضع، در موفقیت‌ها بخشنده و در شکست‌ها مقاوم بود. کتاب ایگو دشمن من است (Ego is the enemy) به شما می‌گوید نه به ایگو، بلکه به واقعیت خود اتکا کنید. پای ایگو که به میان آمد، باید آن‌قدر با آن مبارزه کرد تا بر آن غالب شد؛ پیش از آن که او شما را به نابودی بکشاند.

شاید جوان هستید و جویای نام. شاید جوان هستید و در حال تلاش. شاید اولین چند میلیون‌ پولتان را در آورده‌اید،‌ اولین قراردادتان را امضا کرده‌‌اید، جزء نخبگان برگزیده شده‌‌اید، یا شاید آن‌قدر موفقیت داشته ‌باشید که برای عمری کافیست. شاید متهم شده ‌باشید که عده‌ای را به بحران کشانده‌اید. شاید تازه اخراج شده ‌باشید. شاید تازه سرتان به سنگ خورده باشد.

در هر وضعیتی که هستید، هر کاری می‌کنید، بدترین دشمن‌تان درون‌ خودتان زندگی می‌کند: ایگوی خودتان.

هالیدی در این کتاب به بررسی شخصیت افرادی همچون ویلیام تیکومسا شرمن، کاترین گراهام، جکی رابینسون، الئنور روزولت، بیل والش، بنجامین فرانکلین، بلیساریوس، آنگلا مرکل و جورج. سی. مارشال می‌پردازد و نشان می‌دهد که این افراد محکم، مآل‌اندیش و به طرز تزلزل‌ناپذیری واقعی بوده‌اند. البته ‌به کلی عاری از ایگو نبودند. بلکه در مواقع لازم مهار کردن، به اختیار درآوردن و جهت دادن به آن را بلد بودند. آن‌ها در عین بزرگی، متواضع بودند.

به گفته نویسنده مانند کتاب‌های پیشینش نیز در این اثر، از فلسفه رواقی و به واقع همه‌ی متفکران باستانی تأثیر گرفته است و به همان‌ اندازه که در زندگی‌اش از آن‌ها آموخته‌ است، در نوشتن این کتاب هم از گفته‌هایشان وام گرفته‌ و هر چیزی از کتاب که شما را یاری دهد نه از او، بلکه از آن‌هاست.

رایان هالیدی در نوزده سالگی تحصیل دانشگاهی را ترک کرد تا تحت نظر رابرت گرین، نویسنده‌ی «48 قانون قدرت» کارآموزی کند. او بعدها در مقام مدیر بازاریابی امریکن آپارل مشغول به کار شد. شرکت او برس چک تاکنون مشاور مشتریان بسیاری همچون گوگل، تیزر، کامپلکس و همچنین بسیاری از نویسندگان برجسته و پر مخاطب بوده است.

جملات برگزیده کتاب ایگو دشمن من است:

- اصل اول این است که نباید خودت را گول بزنی و تو از همه آسان‌تر گول می‌خوری. ‌
- می‌گویند جراح شجاعی هست که حتی هنگام جراحی بر روی نزدیکانش هم دستانش نمی‌لرزد. او برای برداشتن پرده‌ی مرموز خود‌فریبی، که نواقص عملش را از نظرش پنهان می‌کند هم، به همان اندازه شجاع است.
- آنان که می‌دانند خاموش‌اند. آنان که نمی‌دانند حرف می‌زنند.
- نگذارید روح هیچ انسانی بازگردد و بگوید کارآموزی‌ مرا به شکست وا داشت.
- مردان بزرگ همواره نشان داده‌اند که آماده‌ی اطاعت‌اند، پس از آن نیز ثابت کرده‌اند که قادرند فرمان دهند.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.