کتاب روح گریان من اثر کیم هیون هی

کیم هیون هی در کتاب روح گریان من داستان واقعی و هولناک زندگی خود در کره شمالی، یکی از اسرارآمیزترین و مخوف‌ترین کشورهای دنیا و تبدیل شدنش به جاسوسی زبده را بازگو کرده است.
تحویل تخمینی:  تقریباً 4 الی 7 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
95% رضایت مشتری
  • 87٪
کارنامه معاملات کاربر

کتابسرای لاله زار

قم
  • 0 تعداد محصول
  • 72 تعداد فروش
  • 70 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

کتاب روح گریان من (The tears of my soul) زندگینامه یک زن جاسوس اهل کره‌شمالی است که به گفته خودش شاید مهم‌ترین عملیات در تاریخ اداره جاسوسی برون‌مرزی این کشور را انجام داده است ولی به سرعت در دام پلیس گرفتار شد.

کیم هیون هی (Kim Hyon hui) در این کتاب نحوه جذب توسط حزب حاکم، روند آموزش‌ها و مأموریت مرگبارش را توضیح می‌دهد و اینکه چگونه بعد از دستگیری به آرامی افکارش تغییر کرده، پی به اشتباه خود برده و پشیمان شده است.

درباره‌ی حادثه انفجار هواپیمای کره جنوبی در سال 1987:

هنگامی که پرواز شماره 858 خطوط هوایی کره‌جنوبی در سال 1987 منفجر و به مرگ 115 مسافر منجر شد، مسئولان حقوق بین‌الملل فوراً جستجوی تروریست‌های سنگدلی را آغاز کردند که می‌توانستند چنین جنایتی را مرتکب شوند. در نهایت کیم هیون هی قاتلی فرمانبردار را یافتند، زنی آرمانگرا و جوان که کشورش او را به یک ماشین کشتار تبدیل کرده بود. کتاب روح گریان من، سرگذشت اندوهبار و شوکه کننده اوست.

کیم هیون هی را بیشتر بشناسیم:

کیم هیون هی در کشوری بزرگ شد که ذهن‌شان به شدت درگیر از دست دادن کره‌جنوبی بود، جهانی که در آن درست و غلط، خوب و بد، بردگی و آزادگی معنایی ندارد جز آنچه حزب کمونیست کره شمالی می‌گوید. کیم هیون هی در سن شانزده سالگی، به دلیل هوش و زیبایی توسط حزب انتخاب شد و آموزش‌های ویژه در زمینه زبان‌های خارجی دید. در سن نوزده سالگی این افتخار را داشت که توسط مدرسه مخفی و ویژه جاسوسی متعلق به ارتش کره شمالی انتخاب شود. او در آن جا آموزش دید تا بتواند با هر وسیله‌ای، از دست‌ها و پاهایش گرفته تا نارنجک و اسلحه جنگی، دست به قتل بزند و چندین سال آموزش‌های جسمانی و روانی طاقت‌فرسایی را تحمل کرد تا به ابزاری فرمانبردار در دست اربابان حزب تبدیل شود.

ارتش کره شمالی کیم هیون هی را به صورت یکی از مرگبارترین جاسوسان جهان تربیت کرد. او در سال 1987 در سن بیست ‌و پنج سالگی به مأموریتی فرستاده شد تا همانطور که به او گفته شده بود، کشور دو نیم شده خود را برای همیشه متحد سازد. کیم و مأمور مافوقش، که کیم او را پدر معنوی خود می‌دانست، چند ساعت پس از انفجار دستگیر شدند. به آن‌ها کپسول خودکشی داده بودند، ولی کپسول کیم عمل نکرد و بدین ترتیب برای اولین بار در زندگی از کنترل اربابان خود خارج شد.

بعد از بیش از یک سال بازجویی روان‌فرسا توسط پلیس کره جنوبی، کیم به میزان زشتی جنایت خود پی برد، اعتراف کاملی کرد و منتظر اعدام شد، ولی در یک تصمیم بزرگ که خشم شدید مردم را در پی داشت، رییس جمهور کره ‌جنوبی او را به طور کامل بخشید و اعلام کرد به همان اندازه که مسافران هواپیما قربانی رهبران کره شمالی شده‌اند، کیم نیز قربانی سیاست‌های آن‌ها بوده است. کیم هیون هی اکنون که مادر دو فرزند است، در سئول پایتخت کره ‌جنوبی زندگی می‌کند و به نویسندگی می‌پردازد.

کتاب روح گریان من، داستان واقعی اعمال تروریستی و پشیمانی کیم هیون هی تا پایان عمر است و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی کتاب‌های جاسوسی است، که تاکنون به یازده زبان زنده دنیا ترجمه شده و در دنیا مورد استقبال فوق‌العاده‌ای قرار گرفت.

کتاب روح گریان من به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

این کتاب برای افرادی که درباره وضعیت رازآلود و وحشتناک کشور کره شمالی کنجکاو و علاقه‌مند هستند، اثری جذاب و درگیرکننده است به گونه‌ای که به سختی بتوانند این کتاب را زمین بگذارند. همچنین کتاب روح گریان من به افرادی که نحوه آموزش و زندگی جاسوس‌ها برایشان مرموز و جذاب است، نیز به شدت توصیه می‌شود.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.