کتیرا برگی 13 گرم

کتیرا برگی 13 گرم
تحویل تخمینی:  تقریباً 4 الی 7 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
95% رضایت مشتری
  • 81٪
  • 11٪
کارنامه معاملات کاربر

محصولات گیاهی پاسارگاد

شهرکرد
  • 25 تعداد محصول
  • 654 تعداد فروش
  • 593 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

خواص کتیرا:


کتیرا برای مو

از کتیرا برای تهیه ژل جهت حالت دادن مو و رفع مو خوره استفاده می شود. برای تهیه ژل مو از کتیرا کافی است مقدار 5 گرم از آن را کوبیده یا آسیاب کنید. سپس حدود یک لیوان آب جوشیده که ولرم شده باشد را به آن بیفزائید و خوب هم بزنید تا کاملاً حل شود.

آنگاه آن را برای چند ساعت به حال خود رها کنید تا فرصت بیابد به اندازه کافی آب جذب کند. بعد از گذشت این مدت ژل کتیرای شما آماده است و می توانید آن را مورد استفاده قرار دهید.

یادتان باشد حتماً ژل کتیرای خود را پس از تهیه در ظروف سربسته و در یخچال نگه داری کنید. چون ژل کتیرا در محیط باز می تواند خراب شود. همچنین می توانید با کتیرا برای خود یک شامپو نرم کننده خوب درست کنید. می توانید به میزان یک پنچمِ آبی که به کتیرا میزنید شامپو هم به کتیرا بیفزائید و موی خود را از این به بعد با آن بشوئید.

این شامپوی کتیرایی برای موهای خشک، چرب و معمولی بسیار مناسب است. اگر موهای خیلی چربی دارید می توانید حدود دو قاشق مربا خوری سدر هم به شامپوی کتیرایی خود بفزائید.

کتیرا برای پوست

می توانید به عنوان یک نرم کننده و لوسیون خوب برای شستشوی پوست از آن استفاده کنید. برای کسانی که با شوینده های معمولی دچار خشکی پوست می شوند کتیرا می تواند بسیار کمک کننده باشد. می توانید برای خود لوسیون شستشوی کتیرایی درست کنید.

بدین صورت که در زمان تهیه ژل کتیرایی به میزان یک پنجم آبی که به آن میزنید شامپو بدن بیفزائید. این لوسیون شستشوی کتیرایی به پوست شما لطافت و نرمی مطلوبی خواهد داد.

همچنین رفع کننده ترک های لب ها می باشد. می توانید در فصل سرد برای جلوگیری از ترک لبها از آن استفاده نمائید. علاوه بر این ترکیبِ کتیرا و سرکه برای رفع لکه های پوستی و کک و مک هم مناسب است. برای این منظور یک روز در میان از ترکیب سرکه و کتیرا برای خود یک ماسک تهیه کنید و برای نیم ساعت روی پوست خود بگذارید.

برای تقویت معده و جلوگیری از خونریزی معده

کتیرا به علت خاصیت لزج مانندی که دارد می تواند روی سطح معده پوششی ایجاد نموده و آن را از تماس اسید محافظت کند. می توانید 1 گرم از آن را با یک لیوان آب جوشی که ولرم شده حل کنید و میل کنید.

همچنین می توانید آن را همچون شکلات بمکید و قورت دهید. یادتان باشد بعد از حدود یک ساعت مجددا چند لیوان آب بخورید. چون کتیرا آب زیادی جذب می کند و عدم خوردن آب می تواند باعث ایجاد چسبندگی در روده ها شود.

می توانید برای طعم بهتر آن را با عسل میل نمائید. یادآوری می کنیم، چه آن را با آب حل کنید و چه به صورت مکیدنی مصرف کنید بعد از آن باید با یک فاصله یک ساعته چند لیوان دیگر آب بخورید.

کتیرا برای درمان ورم معده و روده هم بسیار مناسب است و می توانید طبق دستوری که گفته شد برای این منظور هم از آن استفاده نمائید.

درمان اسهال و یبوست

کتیرا به علت داشتن خاصیت لزج مانند و حجم داشتن برای درمان یبوست مناسب است. از سوی دیگر از آنجایی که دارای خاصیت جذب کنندگی آب است برای اسهال هم خوب است. در طبیعت ترکیبات کمی هستند که هم برای یبوست و هم برای اسهال خوب باشند. یکی از آنهاکتیرا است. نحوه استفاده از آن برای یبوست و اسهال مانند استفاده از آن برای تقویت معده است.

برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، نرم کردن سینه، درمان خشکی گلو

به علت داشتن لعاب و لزج مانند برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، و نرم کردن سینه بسیار مناسب است. برای این منظور نیم گرم کتیرا را هر از چند ساعت همچون شکلات در دهان خود بمکید.

می توانید برای طعم بهتر آن را با عسل میل نمائید. یادتان باشد به ازاء هر نیم گرم از آن یک لیوان آب با فاصله ای نیم ساعته از مصرف بخورید. چون این محصول آب جذب می کند و شما باید آب مورد نیاز را به آن برسانید.

برای چاقی

می توانید برای چاق شدن از آن استفاده کنید. در بعضی منابع ترکیب کتیرا، نشاسته و شیر را برای چاق شدن توصیه کرده اند. می توانید یک حلوای خوشمزه از این ترکیب درست کنید و میل کنید.

به فاصله یک ساعت بعد از خوردن این حلوا خوردن آب را فراموش نکنید. همچنین می توانید به حلوای خود نارگیل هم بیفزائید که باعث بهتر شدن طعم آن می شود و چاق کنندگی آن بیشتر می شود.

کاهش قند خون

این محصول به علت داشتن فیبرهای حلّال می تواند قند خون را کاهش دهد.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.