کتاب موش ها و آدم ها اثر جان اشتاین بک

کتاب موش‌ها و آدم‌ها اثر جان اشتاین بک، داستانی غم‌انگیز درباره‌ی دو دوست است که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و در کالیفرنیا به دنبال کار هستند.
تحویل تخمینی:  تقریباً 4 الی 7 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
95% رضایت مشتری
  • 87٪
کارنامه معاملات کاربر

کتابسرای لاله زار

قم
  • 0 تعداد محصول
  • 72 تعداد فروش
  • 70 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

داستان موش‌ها و آدم‌ها (Of Mice and Men) که داستان لنی و جورج است، در سال 1930 در کالیفرنیا اتفاق می‌افتد. لنی مردی عظیم‌الجثه اما مثل یک کودک مهربان، لئی توانایی کنترل قدرتش را ندارد و جورج مردی کوچک، زیرک و وفادار است. آن‌ دو رفاقت خوبی با هم دارند و به همین رفاقت دل‌خوش هستند و جورج همیشه نگران بی‌فکری‌های لنی‌ست. آن‌ها برای فرار از تنهایی و کنار آمدن با شرایط سخت زندگیِ کارگری به رویایی مشترک پناه می‌برند. رویای داشتن زمینی برای خود و با این رویا خود را از تنهایی می‌رهانند.

آن‌ها دو کارگر مهاجر با توانایی‌های ذهنی و جسمی متفاوت از هم هستند که در کنار هم مثل یک زنجیر محکم قرار گرفته‌اند. زمانی که برای کار وارد مزرعه جدیدی می‌شوند اتفاقات تراژدیک زنجیرواری می‌افتد، جورج با جامعه‌ای که که کارگران مزرعه را سرکوب می‌کنند روبه‌رو است. سپس، لنی تصادفا مرتکب قتل می‌شود و جورج باید تصمیم سختی بگیرد.

این داستان به ظاهر ساده مخاطب را بر سر دو راهی پیچیده‌ای می‌گذارد که به سختی می‌توان خوب یا بد بودن شخصیت‌های اصلی آن را از هم تشخیص داد. چرا که هر کدام از آن‌ها بخشی از جامعه‌ای را به نمایش می‌گذارند که با سرکوبی، تبعیض و بی عدالتی مواجه بودند. در این اثر موش نماد کارگران بد اقبال دوران رکود است که اشتاین‌بک آن را از شعر معروف رابرت برنز شاعر بزرگ اسکاتلندی برگزید و فلاکت کارگرانی را به تصویر می‌کشد که در سرزمین خود هر کدام دارای زمینی بودند ولی اکنون باید با حقوق ناچیزی بر روی زمین اربابان بی‌رحم کار کنند. اشتاین‌بک در این کتاب به شکلی بسیار ملموس روابط آدم‌ها را به تصویر می‌کشد و با تصویرپردازی خوب شخصیت‌ها درک قابل وصفی از دنیای آدم‌های تنها را به نمایش می‌گذارد.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.