کتاب دختری با چشمان طلایی
نویسنده : انوره دو بالزاک مترجم : الهام افسری موضوع : رمان خارجی تعداد صفحات : 96 صفحه

رمان‌نویس فرانسوی با سبک رئالیسم اجتماعی است که این بار راز مردی جوان به نام هانری دومارسه را برملا می‌کند. آیا هانری فرزند عشق است یا پسری نامشروع...

مسلّماً از وحشت‌انگیزترین مناظر در پاریس، سیمای مردم فرانسه است؛ مردمی رنجور، رنگ پریده و آفتاب سوخته. پاریس سرزمینی گسترده که دائماً متأثّر از طوفان منافع است. در چنین شرایطی، در حالی که مرگ همچون دروگری، انسان‌ها ‌را بیش از جاهای دیگر درو می‌کند، به همان تعداد متولّد می‌شوند. از تمام منافذ این چهره‌های خمیده، ذکاوت و سمومی که مغزشان را آکنده است تراوش می‌کند. این‌ها چهره و قیافه نیستند، بلکه نقاب‌هایی از ضعف، قدرت، شادی و ریا هستند که همگی علائمی از حرصی ماندگار را در خود جای داده‌اند.

این‌ها چه می‌خواهند؟ "زر یا شهوت"؟ برخی مطالعات بر روح پاریس می‌تواند بیانگر دلایل رنجوری چهره‌هایی باشد که یا جوان هستند یا پیر. جوانانی رنگ پریده و پیرانی بزک کرده که می‌خواهند جوان به نظر برسند. غریبه‌های ظاهربینی که این مردگان زنده را می‌بینند، در ابتدا از این پایتخت و از این آتلیه بزرگ لذّت‌ها ‌احساس انزجار می‌کنند، امّا به زودی خود آن‌ها نیز نمی‌توانند از آن خارج شوند و می‌مانند تا با کمال میل تغییر قیافه دهند. کلمات اندکی برای توجیه فیزیولوژیکی رنگ دوزخی چهره‌های مردم پاریس کفایت می‌کند و به همین دلیل است که از سر شوخی نام "جهنّم" را به آن داده‌اند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : info@befroush.net

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید