یکی از ما دروغ میگوید
یکی از ما دروغ می‌گوید داستانی جنایی و راز آلود است که با داستان زندگی جوانانی که برای چنین اتفاق‌هایی زیاد از حد کم سن و سال هستند گره می‌خورد.

نیت، برانوین، کوپر و ادلاین به همراه سایمون تنبیه شده و به اتاق تنبیه فرستاده می‌شوند. اما بعد با مرگ ناگهانی و به ظاهر بی‌دلیل سایمون، پای هر چهار نفر به ماجرایی باز می‌شود که می‌تواند به راحتی آینده آن‌ها را برای چندین و چند سال تحت شعاع قرار دهد. سایمونی که با احداث یک سایت و افشای رازهای ناگفتنی دانش‌آموزان دبیرستان، انتقام‌های سخت و جان کاهی از همه می‌گیرد، به دلیل اشتباهی به ظاهر احمقانه جان خود را از دست می‌دهد. فردای روز مرگ سایمون، در سایت او، اخباری منتشر می‌شود که پای هر چهار دانش آموز دیگر را سخت‌تر از قبل در این منجلاب فرو می‌برد. افشای رازهایی مربوط به این چهار نفر که به هرکدام انگیزه کافی برای قتل او را می‌دهد. چیزی که مشخص است این است که کسی از بین این افراد دروغ می‌گوید. اما در چه مورد و تا چه حد، امری نامشخص است. چیز دیگری که به وضوح در این سیر دیده می‌شود، این است که این چهار نفر با برنامه‌ای از پیش تعیین شده که نقشه فردی نامشخص و یا شاید یکی از این چهار نفر بوده، در آن روز و آن لحظه در اتاق تنبیه گرد هم آمده‌اند.

همیشه وقتی صحبت از جنایت می‌شود ذهن ما به سمت افرادی بالغ و بزرگ سال می‌رود، کسی نمی‌خواهد بپذیرد که شاید یک فرد دبیرستانی بتواند به حدی در وجودش خشم ذخیره کند که منجر به چنین واقعه‌ای گردد. داستان یکی از ما دروغ می‌گوید شاید لباس داستانی مهیج، راز‌آلود و تا حدود پلیسی به بر داشته باشد اما در پس آن دایره وسیع مشکلاتی را که یک نوجوان با آن روبه‌روست به معرض نمایش می‌گذارد.

داستان در هر فصل از زبان هر چهار دانش‌آموز مظنون بیان می‌شود. در جریان داستان با مشکلات شخصی هر کدام از آن‌ها، رازهای مخفی‌شان، افشای هر کدام و تاثیری که بر روی زندگی آن‌ها می‌گذارد روبه‌رو می‌شویم و رفته رفته خود را با آن‌ها همراه و نگرانی‌هایشان را نگرانی‌های خودمان می‌دانیم.

برچسب ها
خرید کتاب
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : info@befroush.net

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید