کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد؟

یکی از پرفروشترین کتاب های قرن 21 است که به شیوه ای زیبا و نگاهی نو به زندگی روزمره انسان ها نگاه می کند و راه حل هایی کلی برای مشکلات انسان مدرن ارائه می دهد.که قطع آن رقعی و جلد شومیز می باشد
تحویل تخمینی:  تقریباً 4 الی 7 روز کاری ?
  • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
  • نو (آکبند)
95% رضایت مشتری
  • 87٪
کارنامه معاملات کاربر

کتابسرای لاله زار

قم
  • 0 تعداد محصول
  • 72 تعداد فروش
  • 70 تعداد مشتری
نا موجود
موجود شد به من اطلاع بده

در این کتاب دکتر اسپنسر جانسون در قالب یک داستان کوتاه سخنان خود را برای خواننده بیان می کند و با استدلال منطقی خواننده را وادار به پذیرش عقاید خود می نماید، خوب است بدانید بسیاری از ثروتمندان و افراد موفق غرب ابراز کرده اند که پس از خواندن این کتاب به سوی موفقیت سوق پیدا کرده اند یا شرکت خود را از ورشکستگی نجات داده اند، بسیاری نیز به بهبود روابط خانوادگی و زناشویی خود اشاره کرده اند.

خلاصه ی داستان کتاب :

در این داستان چهار شخصیت خیالی ترسیم شده اند. موشها: اسنیف و اسکوری؛ آدم کوچولوها: هم و ها.

این چهار شخصیت برای نشان دادن قسمت های ساده و پیچیده ی درون ما، بدون توجه به سن، جنس، نژاد یا ملیّت در نظر گرفته شده اند.

اسنیف و اسکوری هر روز به دنبال پنیر می روند و وقتی پنیری پیدا کردن آن را می خورند و شب همانجا می خوابند و روز بعد دوباره به دنبال پنیر می گردند، و هم و ها هم تقریبا همین کار را انجام می دهند ولی یک روز هم و ها یک اتاق بزرگ و پر از پنیر ها خوشمزه و دست نخورده پیدا می کنند خوشحال به پنیر ها چنگ می زنند و از آن لذت می برند و از فردای آن روز دیگر به دنبال پنیر نرفتند و کنار همان ذخیره بزرگ پنیر ماندن و از آن تغذیه می کردند هم و ها عقیده داشتند که این پنیر بزرگ هیچ وقت تمام نخواهد شد. اما طبق قاعده ی پایان پذیر بودن همه چیز یک روز پنیر آنها به پایان رسید و آنها زانوی فم در بغل گرفته و تمام وقت در حسرت و غم آن ذخیره ی بزرگ اندوهگین بودند و در خود توانایی گشتن دوباره به دنبال پنیر را نمی بینند و این در حالی است که اسنیف و اسکوری هر روز پنیر های بزرگتر پیدا می کنند و از زندگی خود خوشحال هستند و در پایان همدر اندوه همان ذخیره بزرگ می میرد.

درباره ی نویسنده ی کتاب :

اسپنسر جانسون یکی از محبوب ترین و مشهور ترین نویسندگان جهان حاضر می باشد. خوانندگان کتابها ی او اظهاراتی عجیب می کنند، آنها می گویند کتاب های دکتر جانسون درون آنها معجزه می کند و باعث موفقیت آنها می شود. معروف ترین کتاب دکتر جانسون را می توان چه کسی پنیر مرا جابجا کرد نامید.وی در دانشگاهی در جنوب کالیفرنیا فارغ التحصیل شد و سپس مقام M.D را از ایرلند دریافت نمود.

برخی از جملات مفهومی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد :

*خوردن پنیر شما را خوشحال می کند*

*هرچه پنیرتان برای شما مهم تر باشد برای حفظ آن بیشتر تلاش می کنید*

*اگر تغییر نکنی، از بین میروی*

*افکار قدیمی تو را به طرف پنیر جدید هدایت نمی کند*

لازم به یادآوری می باشد که منظور از پنیر در جملات بالا اهداف کوچک و بزرگ انسانی می باشد.

تطبیق شخصیت های کتاب با انسان:

ما گاهی اوقات ممکن است مثل اسیف عمل کنیم که تغییرات را زود بو می کشد ، یا مثل اسکوری که به سرعت وارد عمل می شود. گاه مانند «هم» می شویم که با انکار تغییرات در مقابل آنها می ایستد، چرا که می ترسد به طرف چیزی بدتر کشیده شود. یا مثل «ها» که یاد می گیرد وقتی شرایط او را به طرف چیزی بهتر راهنمایی می کند، خود را با آن تغییر وفق دهد.

0
از مجموع 0 رای

تاکنون هیچ نظری ثبت نشده است.

برای ثبت نظر ابتدا یا کنید.