کتاب مرشد و مارگریتا اثر میخائیل بولگاکف (جلد سخت)
مرشد و مارگریتا رمانی روسی نوشتهٔ میخائیل بولگاکف، و شناخته‌شده‌ترین کار او است که قطع:رقعی,جلد سازی می باشد ( 488 صفحه )

به باور بسیاری این اثر در شمار بزرگ‌ترین آثار ادبیات روسیه (شوروی) در سده بیستم است. بیش از صد کتاب و مقاله دربارهٔ این کتاب نگاشته شده‌است.

بولگاکف نوشتن این رمان را در سال 1928 آغاز کرد و اولین نسخه خطی آن را دو سال بعد به دست خود آتش زد. دلیل این کار احتمالاً ناامیدی به دلیل شرایط خفقان‌آور آن زمان اتحاد جماهیر شوروی بوده‌است. در سال 1931 بولگاکف دوباره کار بر روی این رمان را آغاز کرد و پیش‌نویس دوم در سال 1935 به پایان رسید. کار بر روی سومین پیش‌نویس نیز در سال 1937 به پایان رسید و بولگاکف با کمک گرفتن از همسرش، به دلیل بیماری، کار بر روی نسخه چهارم پیش‌نویس را تا چهار هفته پیش از مرگش در سال 1940 ادامه داد.

مرشد و مارگاریتا در نهایت در سال 1941 توسط همسر بولگاکف به پایان رسید، اما در زمان استالین اجازه چاپ به این اثر داده نشد و سرانجام 27 سال پس از مرگ بولگاکف بود که نسخهٔ سانسورشده‌ای از کتاب منتشر شد. کتاب در سال 1965 با حذف 25 صفحه و تغییر برخی نام‌ها و مکان‌های ذکر شده در تیراژ محدودی به چاپ رسید که با استقبال شدید مردم مواجه شد. نسخه‌های آن یک‌شبه به فروش رفت و کتاب با قیمتی نزدیک به صد برابر قیمت روی جلد به کالایی در بازار سیاه تبدیل شد.

رمان از سه داستان موازی تشکیل شده‌است که در نهایت یکپارچه می‌شوند: سفر شیطان به مسکو، داستان پونتیوس پیلاطس و به صلیب کشیده شدن مسیح و عشق مرشد و مارگریتا

برچسب ها
مارگریتا مرشد بهترین رمان روسی بهترین کتاب روسی پرفروش ترین کتاب روسی پر فروش ترین کتاب روسی بهترین کتاب بولگاکف بهترین کتاب میخائیل بولگاکف شوروی داستان های روسی کتاب هديه بدهيم پخش عمده کتاب کتاب رایگان خرید کتاب ارزان کتاب ارزان رمان جدید تخفیف ویژه کتاب تخفیف کتاب فروشگاه آنلاین برترین کتاب های هفته خرید کتاب رمان book persian book off online shop read book read books book کتابفروشی کتاب های پرفروش کتاب پرفروش کتاب جدید برترین کتاب های سال کتاب خوب بخوانیم کتاب ادبی رمان خوب رمان عاشقانه مطالعه کنیم کتاب صوتی کتاب نایاب کتابخوان کتاب فروشی معرفی کتاب پیشنهاد کتاب برترین رمان های جهان رمان ایرانی کتاب بخوانیم کتابخوانی مطالعه کتاب خوب پخش کتاب فروش کتاب خرید کتاب کتاب رمان مرشد و مارگریتا میخائیل بولگاکف مرشد و مارگریتا اثرمیخائیل بولگاکف قیمت کتاب مرشد و مارگریتا خرید کتاب مرشد و مارگریتا مرشد و مارگریتا کتاب مرشد و مارگریتا خرید کتاب روانشناسی کتاب روانشناسی رمان خارجی داستان رمان
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : info@befroush.net

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید