پسته فندوقی درجه2
از آن جای که این نوع پسته ریز می‌باشد، تعداد آن در یک کیلوگرم بیشتر از سایر پسته‌ها(انس بالا) است و درنتیجه برای آجیل اقتصادی‌تر می‌باشد.

پسته فندقی

این رقم پسته، بیشترین مصرف پسته را در داخل کشور و همچنین بیشترین حجم صادرات را نیز به خود اختصاص داده است. پسته فندقی حدود 60 درصد باغات استان کرمان را به خود اختصاص داده است.

مغز پسته فندقی به نسبت دیگر انواع مغز طرفدار بیشتری دارد زیرا از نظر ظاهر بسیار خوش‌رنگ و همچنین بسیار خوش‌طعم است.

از طرفی قیمت مناسب این محصول باعث می‌شود تا در بازار قابل‌رقابت برای عرضه عمده باشد. در تهیه شیرینی‌های مختلف ازجمله مسقطی و گز از خلال پسته فندقی استفاده می‌شود زیرا علاوه بر طعم و کیفیت شیرینی از نظر تزیین ظاهری مناسب بر روی شیرینی می باشد.

بیشترین مناطق تولید این محصول استان کرمان و در شهر های(رفسنجان، زرند، کرمان و سیرجان)  و همچنین استان خراسان (فیض‌آباد و مه ولات) می‌باشد.

خصوصیات میوه پسته فندقی

نوک میوه باپوست سبز خیلی کوتاه ، رنگ پوست آن سبز و در زمان رسیدن میوه بنفش تیره و قرمز کم‌رنگ طول پسته خشک 24.1 میلی‌متر (کم) عرض پسته خشک 73.1 میلی‌متر (متوسط) قطر پسته 66 میلی‌متر (زیاد) به‌طوری‌که قطر و عرض باهم برابر است.

موقعیت شکاف خوردن پوست استخوانی هم در طرف پشتی و هم در طرف شکمی هم انداز بوده است و شکاف از روی پوست سبز قابل‌رؤیت است . رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی کرم می‌باشد.

 میوه دهی پسته فندقی

زمان شروع رشد سریع جنین در این رقم 25 خرداد و زمان رسیدن میوه آن 12 شهریور می‌باشد

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : [email protected]

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید