کتاب آناکارنینا (لئو تولستوی)
آنا کارنینا نام رمان جاودانه لئو تولستوی نویسنده روسی قرن نوزدهم می‌باشد. آنا کارنینا را اولین رمان وی در نظر گرفت.

خلاصه داستان آنا کارنینا

در ابتدای داستان آنا کارنینا، به قصد برقراری آشتی میان استیوا (برادر آنا) و دُلی (همسر استیوا) با قطار از سن پترزبورگ به مسکو می‌رود. وی در این سفر با کنتس ورونسکایا همسفر بود. در ایستگاه قطار مسکو استیوا و ورونسکی (پسر کنتس) به استقبال آن دو آمدند و در همان دیدار اولیه ورونسکی عاشق آنا کارنینا می‌شود.

آنا کارنینا پس از ملاقات با دُلی وی را متقاعد می‌کند که برادرش را ببخشد. و پس از آن با کیتی (خواهر دُلی) که به تازگی هجده‌ساله شده بود و برای شرکت در جشن به مسکو آمده بود آشنا شد. از طرفی لوین (دوست استیوا) نیز برای شرکت در این جشن و همچنین خواستگاری از کیتی به مسکو آمده بود.

در شب جشن لوین از کیتی درخواست ازدواج می‌کند، اما کیتی که دلخوش به دوستی قدیمی با ورونسکایا، منتظر پیشنهاد ازدواج از سمت وی بود، به لوین پاسخ منفی می‌دهد. لیکن حضور آنا کارنینا در جشن روند داستان را عوض می‌کند و ورونسکی که تا قبل از ملاقات وی تصمیم به ازدواج با کیتی را داشت، عاشق آنا می‌شود. لوین پس از شنیدن پاسخ کیتی بسیار افسرده می‌شود و به ویلای خود که در خارج از شهر بود می‌رود. همچنین کیتی نیز از رفتار ورونسکی در شب جشن متوجه علاقه وی به آنا کارنینا می‌شود و از این اتفاق و تصمیم عجولانه خود در رد کردن پیشنهاد لوین بسیار دلشکسته می‌شود. ورونسکی به همراه آنا کارنینا فردای آن روز سوار قطار سن پتربورگ می‌شوند در هنگام سفر، ورونسکی با وجود آگاهی از متأهل بودن آنا، علاقه خود را به وی بازگو می‌کند.

 

  •  شابک :  9786007159453
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
برای ثبت نظر ابتدا وارد شوید یا ثبت نام کنید


  • با ما در ارتباط باشید .
  • ایمیل : info@befroush.net

  • تلفن تماس :

اگر می خواهید آخرین اخبار و محصولات را در ایمیل خود دریافت کنید، پس ایمیل خود را وارد نمایید